Ремонт та заміна термопари в газовій плиті

Перед тим, як викликати майстра для ремонту або заміни термопари – її важливо перевірити на предмет справності. І саме про діагностику, правильну заміну та ремонт термопари і розкажуть наші майстри.

Перевірка термопари

Ремонт та заміна термопари в газовій плиті

Нерідко термопара встановлюється поблизу вогню, має один наконечник і як правило - використовуються в духовках. Але багато залежить від моделі плити. Якщо наконечник термопари не працює – газ не надходитиме в конфорку, оскільки клапан буде перекритий.

Справна термопара при нагріванні над свічкою вже через 25-30 сек видає на виході ЕРС на рівні 15-20 мВ. Коли дані показники менші – варто змінювати термопару. Як правильно перевірити пристрій щодо справності, провести заміну – детально буде представлено далі.

Як змінити пристрій?

Перед тим, як провести заміну – варто оглянути саму термопару на предмет нагару на наконечнику, відсутність його прогару, рівень жорсткості з'єднання. контактів у парі датчик – клапан. І чи справна сама термопара – про спосіб її перевірки було розказано вище.

Змінювати термопару варто, коли вона поламана, у всіх інших ситуаціях - для відновлення роботи варто просто прочистити її, перевірити контакти. Для заміни термопари – знімають із плитки передню панель, потім піднімають верхню кришку з конфорки.

Наконечник жорстко фіксують біля конфорки за допомогою гайки - її треба акуратно зняти. Другим кінцем термопара кріпиться до електромагнітного клапана за допомогою різьбового роз'єму - його також варто зняти. Заміна на новий – все проводиться у зворотному порядку, після закінчення – перевіряється працездатність усієї системи.

Перевіряємо та змінюємо

Коли плитка погано починає загорятися, цілком має місце замор або поломка термопари. Перевірити її просто – поверніть ручку духовки та відкрийте газ. Відпускаємо ручку – газ гасне, клапан подачі газу – не відкривається. І, швидше за все, через засмічення.

Як почистити газове обладнання? Послідовність робіт представлена ​​нашими майстрами у наступній послідовності.

  • Треба закрити газові крани, відключити саму плиту від зовнішнього живлення електрики.
  • Відкривають духовку і прибирають все зайве, далі варто відшукати саму термопару - вона розташовується найчастіше вгорі духової шафи, поблизу розсікача полум'я. span>
  • У разі виявлення шару нагару, кіптяви, іншого виду сміття – все варто очистити за допомогою наждака, а ось очищати за допомогою удару – категорично заборонено.
  • Прибирають сміття та випробувають термопару на предмет працездатності.
Якщо це не дає бажаного результату - варто перевірити деталь за допомогою мультиметра або мілівольтметра. В даному випадку варто дістатися місця, де підключається термопара до електромережі плити. Вона розташована під передньою/верхньою кришкою поблизу газового клапана.

Як провести заміну?

Як показує практика досвідчених майстрів, поломка по суті завжди буде характерна неполадками в роботі плити, поганим підпалом газу і перегоранням проводів. І тут оптимальна заміна термопари, що вийшла з ладу.
  • Важливо купити у заводу виробника нову деталь на заміну, а ось використовувати б/в – категорично заборонено. І зробити замовлення можна за кодом термопари – ви точно не помилитеся у правильному виборі потрібної деталі на заміну.Далі варто відключити саму плиту від мережі електроживлення, від'єднати подачу газу. Це правило передбачено нормами безпеки.
  • Знімають верх і передню панель плити, від'єднати електричні висновки, що йдуть до клапана. Далі акуратно відкручують гайку в духовці, виймають термопару. Але не варто докладати надто багато зусиль, а обробити місце WD-40 або іншим розчинником.
  • Далі варто встановити нову деталь в сам отвір, кріплять її в зворотній послідовності, потім підключають до ланцюга внутрішнього електричного живлення.

Після всіх збирають у зворотній послідовності, і проводять випробування працездатності газового обладнання.

Безпека понад усе

Ремонт та заміна термопари в газовій плиті

І кілька порад будуть вам у допомогу. І перше, при заміні деталі, що вийшла з ладу, при ремонті газового обладнання – варто дотримуватися таких умов.

  • При перших ознаках витоку газу – варто відразу перекрити газопровід, провітрити приміщення.
  • При заміні поламаної деталі на нову – вибирати варто відповідну за параметрами, якщо складно знайти аналогічну.

Всі ці пункти дозволяють говорити про те, що заміна деталі - термопари справа складна і тонка, а робота з газовим обладнанням - небезпечна отруєнням, вибухом у разі неправильної роботи. Тому важливо довірити всі роботи тільки досвідченим майстрам. Це гарантує правильне проведення очищення чи ремонту, причому із використанням виключно нових, від заводу виробника оригінальних деталей. Також майстри на всі роботи дають гарантію, проконсультують користувача щодо правил роботи з газовим обладнанням.

 

Викликати майстра

 

Залишаєте заявку на виклик фахівця за телефоном
 098-055-60-28. По телефону уточнюєте причину виклику майстра, район, де знаходитесь і час приїзду майстра.

Газ плита ремонт

Ремонт газових плит київ

 

Виїзд додому

 

Майстер з плит приїжджає в обумовлений час. Ремонт плити відбувається вдома у клієнта з метою менших витрат на його перевезення.

 

Обслуговування та ремонт

 

Майстер розпочинає діагностику газової плити, потім погоджує з Вами весь необхідний перелік робіт з усунення проблем.

Ремонт газових плит

Меню

Ремонт плит:

Газової плити Горіння

Газової плити Індезит

Газової плити Ардо

Газовий плити Ханса

Газовий плити Гефест

Газовий плити Беко

Газовий плити Дружківка

Газовий плити Грета

Газовий плити Бош

Газовий плити Брест

 

Ремонт електродухівок

Ремонт електрозапалювання

Установка газової плити

Ремонт варильних поверхонь