Заміна розсікача в газових плитах
Розсікач у будові газової плити необхідний, щоб покращити саму роботу пальника, розділивши газ на невеликі ділянки, і рівномірно буде нагрівати посуд . Але якщо вона прогоріла, поламана – виникає питання про її заміну, як і правильний догляд, забезпечивши собі та ближнім максимум безпеки.
Заміна розсікача

Якщо виникає потреба в заміні розсікача, заміні комплектуючих даної деталі - можна або звернутися до фахівців або провести всі роботи своїми силами. Адже усунути невеликі недоліки можна самому – це не так уже й складно.
І щоб правильно самому провести всі роботи із заміни – важливо попередньо прочитати інструкцію до газової плити. Безперечно, бажано мати хоч якийсь практичний досвід у цих роботах, як і набір необхідних інструментів. Чому так?
Перше, варто сказати, що заміна жиклера - найскладніша з робіт, тому довірити її треба тільки досвідченому фахівцеві. Монтаж нового пристрою відбувається, якщо змінюють спосіб подачі газу, або у разі його поломки.При виявленні поломки, некоректної роботи форсунки - майстри радять проводити повну заміну, причому всіх відразу жиклерів. Так повний набір форсунок оптимально придбати лише у спеціалізованому магазині.
Для наступних робіт із заміни розсікача – варто підготувати попередньо підготувати:
- хрестову/ріжкову типи викрутки;
- накідні ключі – для самого жиклера та гайки на конфорці, наконечник для духової шафи.
Робота із заміни в плитці жиклера складається з таких етапів роботи:
- демонтують попередньо решітки;
- видалення з гнізда розсікача, конфорки;
- далі варто відкрутити болти конфоркової панелі, після її акуратно знімають;
- проводять огляд жиклера, потім знімають фіксатор – так звільняють наконечники;
- від'єднують від кріпильного кільця сам жиклер;
- ставлять нову деталь.
Головна умова якісно виконаного монтажу – на самій трубі має бути кільце ущільнювача. А ось ущільнення з різьблення форсунок, мастило кільця йде при необхідності.
Якщо говорити про заміну форсунки в духовці – робота складається з таких маніпуляцій.
- варто відкрити найнижчу, так звану технічну скриньку;
- далі знімають підлогу духовки і відкручують гвинти пальників;
- оглядають форсунки, демонтують корпус сопла;
- далі проводять заміну на новий.

Коли форсунка сильно припаялася до труби - її варто змастити спеціальним складом, після вже приступати до зняття. Не крутіть сильно, щоб не призвести до деформації деталей, не зірвати різьблення. При придбанні нових деталей варто уважно подивитися на відповідність розміру, моделі.
Додаткові поради
Нерідко в процесі експлуатації газової плити – забруднення та засмічення розсікача ведуть до порушення її нормальної роботи. І, як правило, це наслідок відсутності догляду, недбалості до техніки. Тому так важливо регулярно доглядати газове обладнання, адже це не тільки робота без збою, а й безпека – ви маєте справу з газовим обладнанням.
Так і в процесі неправильного розташування деталі - міцне покриття розсікача може перегоряти. Тому так важливо не тільки доглядати плиту, але і встановлювати деталі правильно. Щоб плита працювала довго і без збою, була зручна у щоденній експлуатації – варто подбати про купівлю додаткових запасних частин до неї, тієї ж фірми.
Плюс до всього, безпека в роботі, експлуатації газової плити - грамотна, професійна установка. А також правильний догляд за розсікачем, що запобігає виходу вогню з пальника. Тому, безпечна робота газового обладнання – безпека всіх домашніх, запорука збереження майна.